Coraz więcej osób chciałoby mieć wesele w stylu amerykańskim, które odbywa się na otwartej przestrzeni, w pełnym zieleni ogrodzie. Celebrowanie na świeżym powietrzu niesie za sobą bardzo dużo korzyści i jest ciekawą oraz niecodzienną alternatywą uczczenia najpiękniejszego dnia w życiu Państwa Młodych. Tego rodzaju przyjęcie weselne można zorganizować choćby w swoim własnym ogrodzie. Dobrze jest wcześniej odpowiednio go posprzątać oraz zabezpieczyć studnie czy też szamba betonowe, które mogą być na nieruchomości. Szamba betonowe opłaca się również przed taką uroczystością opróżnić, by mieć pewność, że nie zaskoczy nas wybicie nieczystości.

szamba betonowe

Wesele możemy urządzić we własnym ogrodzie zastępując tradycyjną salę weselną. Fundamentalnym czynnikiem jest ilość osób, które mają brać udział w uroczystości. Jeśli mamy w planach wesele na niewielką ilość gości, wtedy ciekawą i udaną zabawę jest w stanie zagwarantować ślub w ogrodzie.

 

Rozważając fakt,  iż miejsce zabawy będzie znane większości osób, bez problemu będziemy w stanie urządzić ogród, w którym bawić się będą goście i zadbać o nieodzowne elementy, takie jak rozstawienie stołów czy też zabezpieczenie miejsca przed niespodziewanym deszczem.

 

Z łatwością przyjdzie nam też zorganizowanie  miejsca bufetu dla gości. W przypadku odpowiednio dużej przestrzeni ogrodu możemy stworzyć dodatkowy parkiet taneczny, który możemy wykonać z paneli, tak aby gościom przyjemnie było tańczyć. Przyjęcie weselne w przydomowym ogrodzie przełoży się na przednią zabawę, na której goście będą czuli się bardzo swojsko.

 

Jednym z kluczowych czynników jest pomniejszenie kosztów przyjęcia. Wynajem lokalu wiąże się z wysokimi opłatami jak i w naszym zakresie będzie wynajęcie firmy cateringowe a także zespołu muzycznego, który rozkręci zabawę. W przypadku braku zespołu dobrze jest rozważyć odpowiednie nagłośnienie owej przestrzeni.

 

Wesele w ogrodzie związana jest z wieloma kwestiami, o których warto pamiętać. Podstawową z nich jest zorganizowanie miejsc dla gości tak, żeby mogli swobodnie się poruszać. W przypadku dużej ilości gości, ogród nie będzie idealnym rozwiązaniem, a jedynie ograniczeniem dla gości, ze względu na małą ilość miejsca.

 

Kluczowa jest także organizacja noclegu dla zaproszonych, którzy muszą zregenerować swoje siły po przyjęciu. Warto zatem przygotować kilka pokoi tylko dla gości. Jednym z mankamentów będzie hałas dobiegający z ogrodu, na który Para Młoda nie ma wpływu.

 

 

Zapisz